Ilir Prapashtica është aktori që me secilin rol që luajti në serialet e ndryshme vendore, fitoi si patinë e audincës së tij.

‘Longari’ padyshim që ishte personazhi me të cilin identifikohet edhe vetë emri i aktorit, përcjell ORAinfo.

Longari që çmohet për sensin e tij të humorit, përveç se në rolet e tij humoristike e mban edhe në përditshmëri. E një fanse e përhershme e batutave, është gruaja e tij.

Iliri ka një jetë të kompletuar familjare, një bashkëshort dhe baba i përkushtuar, janë imazhet më të bukura që ia ofron fansave të tij.

Për më shumë shikoni zonja e Ilirit, që për aktorin gjithmonë është mbështetjen më e madhe e karrierës së tij.